Будівля будь-якого призначення являє собою досить складну конструкцію, яка складається з ряду елементів. Кожен з елементів приймає на себе певне навантаження, на яку впливають умови експлуатації будівлі. Перевищення допустимих норм величини навантажень призводить до тріщин в конструкції. Щоб попередити подібне явище, при проектуванні й будівництві будівлі передбачається пристрій спеціальних металевих профілів для деформаційних швів.
На стадії проектування, для правильного вибору деформаційного шва, потрібно визначити наступні параметри: величину переміщення при осіданні (усадці) і передбачувані навантаження, які викликають деформацію конструктивних елементів. Підхід до проектування і влаштування швів для кожного типу різний, що залежить від характеру деформацій, які вони запобігають.
Деформаційний шов між будівлями - це не просто розріз, а конструктивний елемент, який обов'язково повинен бути оформлений правильно. Це стосується і його естетичної обробки, заповнення і герметизації. Деформаційний шов влаштовують між будівлями для того, щоб компенсувати деформаційні навантаження. Навантаження виникають від того, що будівлі стоять на різних фундаментах і мають різні величини осідання конструкцій. До інших чинників, які впливають на несучу здатність конструкції, відносяться: коливання температури повітря, сейсмічні явища, нерівномірне осідання ґрунту та інші впливи, які викликають власні навантаження.
Якими бувають деформаційні шви будівель
Деформаційні шви поділяють по їхньому розташуванню: деформаційні шви в підлогах; деформаційні шви в покрівлі; деформаційні шви в стінах. По розміщенню розділяють на: зовнішні деформаційні шви й деформаційні шви всередині приміщень. Класифікуючи по типу навантажень деформаційні шви можна розділити на осадові, усадкові, антисейсмічні та температурні.
Оформлення деформаційного шва між будівлями
Оформленням деформаційного шва між будівлями займається архітектор, для якого ця задача не завжди легко вирішувана. На стадії проектування потрібно прорахувати всі розміри, визначити розташування шва, прорахувати всі передбачувані навантаження і забезпечити естетично привабливий вигляд.
Наша компанія має готові системні рішення для облаштування деформаційного шва між будівлями. Спеціальні профілі для деформаційних швів Conecto забезпечують конструктивне посилення шва і його гідроізоляцію, витримують проектні деформації будівлі.
Влаштувати деформаційні шви Conecto можна закладним (під висоту обробки) або накладним (на готову обробку) способами. Використовувати системи профілів можна як усередині будівлі, так і зовні на фасаді, в залежності від проходження деформаційного шва.
Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.