Щоб попередити появу тріщин, що виникають в будівельних конструкціях та спорудах внаслідок дії напружень або внаслідок впливу різних факторів та навантажень, необхідно влаштовувати деформаційні шви.
Деформаційні шви поділяються на :
В будівництві деяких об’єктів, при врахуванні особливостей їх розташування, використовують комбінації методів для захисту споруд відразу від декількох причин деформації. Спеціалісти будівельної галузі також рекомендують застосовувати декілька видів швів при зведенні протяжних високих будинків, з великою кількістю елементів і різних конструкцій.
Температурні деформаційні шви
Цей метод конструкції служить захистом від зміни і коливань температури. Навіть в будинках, що розташовані у зонах з помірним кліматом, при переході від високої річної температури до низької зимової, часто виникають тріщини різних розмірів і глибини. Щоб врахувати цей фактор, будівлі зводяться секційно. Також до уваги береться максимальна низька температура, характерна для цієї місцевості. Такі шви застосовуються тільки на стінній поверхні, оскільки фундамент через розташування в землі, менш схильний до температурних перепадів.
Осадові деформаційні шви
Важливою областю застосування деформаційних швів є компенсація нерівномірного тиску на грунт при будівництві будинків змінної поверховості. У цьому випадку, більш висока частина будівлі (і відповідно, більш важка) буде тиснути на грунт з більшою силою, ніж низька частина. В результаті можуть утворюватися тріщини в стінах та фундаменті будівлі. Схожою проблемою може стати і осідання грунту в межах площі під фундаментом будівлі.
Призначення осадових деформаційних швів - попередити появу тріщин у стінах та інших конструкціях від нерівномірного осідання ґрунту або перепаду температур.
Усадкові деформаційні шви
Усадкові деформаційні шви застосовуються в монолітно-бетонних каркасах, оскільки бетон при затвердінні має властивість зменшуватися в об’ємі через випаровування води. Усадковий шов не допускає виникнення тріщин, які порушують несучу здатність будівлі.
Сенс такого шва в тому, щоб він розширювався паралельно твердінню бетону. Після того як твердіння закінчиться, деформаційний шов повністю герметизують.
Антисейсмічні деформаційні шви
Такого роду укріплення створюють в районах з підвищеною сейсмічною активністю (де спостерігаються землетруси, цунамі, зсуви, виверження вулканів) або в регіонах де видобуваються корисні копалини і від відбуваються зміни земної кори.
Сейсмічні деформаційні шви гарантують безпечний рух і зберігають конструктивне з'єднання по всій бетонної поверхні.
Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.